תחומי הטיפול

שיטות טיפול באורולוגיה

הרפואה האורולוגית מתקדמת בצעדים מהירים ושיטות הניתוחים האורולוגים הולכות ומשתכללות. התמקדות רופאי אורומדיק בתחומי האורולוגיה השונים מבטיחה לך כי תוכל לקבל את הטיפול המתקדם ביותר בכל תחום מתחומי הרפואה האורולוגית.

אורולוגיה מהווה תחום רפואי שעוסק במערכת השתן. כאשר מדובר בגברים, האורולוגיה מתייחסת גם למערכת הרבייה שלהם (מאחר שהיא חופפת אצלם למערכת השתן). במאמר זה, נרחיב מעט על תחומי המשנה השונים של האורולוגיה ונסביר, מה היא הדרך המומלצת לבחור רופא אורולוג מומחה.

במה מטפל אורולוג?

ראשית, מה זה רופא אורולוג בכלל? אורולוג מטפל בליקויים ומחלות באיברים השונים של מערכת השתן, בהם שלפוחית השתן, הכליות, בלוטות יותרת הכליה, השופכנים והשופכה. הוא מטפל גם באיברי מערכת הרבייה בגברים, כולל האשכים והפין, יותרת האשכים, צינורות הזרע, כיסי הזרע והערמונית. רופאים אורולוגים מוסמכים, עשויים להתמחות בתתי תחומים שונים של האורולוגיה וכן בטכניקות טיפול או ניתוח שונות במסגרתה. אם תחפשו רופא אורולוג מומלץ, תרצו כמובן לקחת בחשבון את ההיבט החשוב הזה. תחומי טיפול נפוצים באורולוגיה, כוללים טיפול בזיהומים שונים במערכות אלה, סרטן, אבנים בכליה, ערמונית מוגדלת ושיבושים במתן שתן. כמו כן, אורולוגים עושים שימוש רב בניתוחים, כולל שימוש במגוון טכניקות ניתוח מתקדמות ואף ברובוטי ניתוח מיוחדים.

אילו התמחויות יש באורולוגיה?

להלן תתי ההתמחויות הבולטות באורולוגיה, שבהן זמינים אורולוגים מומחים:

 • טכניקות ניתוחיות

  – אורולוגים עשויים להתמחות בטכניקות ניתוח מתקדמות שונות. בולט במיוחד השימוש באנדוסקופיה, שמבוסס על החדרת צינור עם סיב אופטי ומצלמה לאזור הנבדק או מטופל. בכך, מצמצמים את הסיבוך של הניתוח, את משכו ואת משך ההחלמה. בהקשר לאורולוגיה, מדובר על אנדואורולוגיה (טכניקת אנדוסקופיה שנכנסת לגוף דרך נקב השופכה) ועל לפרוסקופיה (אנדוסקופיה של חלל הבטן).

 • אורולוגיה שחזורית

  – אורולוגיה שחזורית עוסקת בכל הקשור לתיקון פגמים למיניהם במבנה מערכת השתן. פגמים כאלה, עשויים להיות מומים מולדים, פגמים עקב תאונה או פגמים עקב מחלה. זאת, כולל הצרויות וחסימות באברים השונים. אופי תת ההתמחות הזו, מתבטא בשימוש נרחב בניתוחים במסגרתה.

 • נוירו-אורולוגיה

  – התמחות משנה בעולם האורולוגיה, אשר מתמקדת בכל הנובע מפגיעה עצבית במערכת השתן. פגיעה כזו, עשויה להתבטא בשיבושים שונים של פעולת מערכת השתן. היא עשויה להיגרם כתוצאה מסיבות רבות, בהן מחלות (למשל פרקינסון), תאונות או עקב ארוע מוחי.

 • אורולוגיה אונקולוגית

  – תחום מומחיות אשר עוסק בגידולים ממאירים בדרכי השתן. אורולוגיה אונקולוגית ידועה גם בשם "אורואונקולוגיה". אורולוג אונקולוג מומלץ יהיה מומחה ברמה גבוהה עם הבנה לא רק באורולוגיה ובאונקולוגיה, אלא בעיקר בניתוחים.

 • אורולוגית ילדים

  – זוהי התמחות משנה של האורולוגיה, שעוסקת בנושא אורולוגיה בקרב ילדים. טיפול במומים מולדים במערכת השתן, הוא באופן טבעי אחד ההיבטים הבולטים במיוחד של התמחות זו.

 • אורוגינקולוגיה

  – התמחות אשר מתמקדת באיברי האגן של גוף האישה. האורוגינקולוגיה עוסקת רבות במערכת השתן, מבחינת תופעות כמו דליפת שתן או דחיפות במתן שתן. התמקדות מיוחדת בה, היא על "צניחת איברים" באגן, כולל לגבי שלפוחית השתן, קירות הנרתיק והרחם. אורוגינקולוגיה עוסקת גם ברבייה ועיכול. ככלל, ההזדקקות לרופא מומחה בהתמחות זו עולה, ככל שגיל האישה עולה. זאת, בין השאר בהשפעת לידות.

 • אנדרולוגיה

  – התמחות זו, מתמקדת באברי הרבייה של הגבר. יש לכך קשת רחבה של היבטים, בהם היבטי פריון (כחוסר בטסטוסטרון), תפקוד מיני (בעיות זיקפה למשל), מחלות שונות באשכים (כמו וריקוצלה – ורידים מוגדלים באשכים) ובערמונית (כסרטן הערמונית) או כאב גניטלי.

איך בוחרים את האורולוג הנכון?

אלה כמה פרמטרים, אשר יסייעו לכם לבחור אורולוג מומלץ, במקרה בו תידרש בדיקת אורולוג או שיידרש טיפול בתחום זה:

רקע – באופן טבעי, תרצו לדעת פרטים חשובים שונים על השכלתו וניסיונו המקצועיים של הרופא. כמה שנות ניסיון יש לו? במה בדיוק הוא מתמחה? באילו שיטות טיפול חדשניות הוא מנוסה?

מוניטין – המוניטין של הרופא חשוב ביותר. הרקע המקצועי והאקדמי, עשויים להתבטא במעורבות במחקר, בפרסומים בולטים או בניסיונו כמרצה. פרופסור אורולוג רב ניסיון, לא יהיה מבחינה זו כמו רופא אורולוג בתחילת דרכו. על היבט זה ואף פידבק לגבי הרופא מבחינה אנושית, ניתן ללמוד גם באמצעות המלצות או חוות דעת. שילוב הדברים, יעזור לכם למצוא אורולוג מומחה מומלץ.

שיקולים טכניים שונים – עשויים להיות כמה וכמה שיקולים טכניים, אשר יסייעו למיון ראשוני של רופאים. למשל, באיזו מידה קל לקבוע תור לרופא זה? היכן הוא עובד ומה המרחק מכם? וכמובן, מהי עלות הטיפול?

קליניקה ואתר – יש הבדלים שונים, בין אורולוג פרטי לאורולוג בקופות החולים. האם הרופא בעל קליניקה פרטית? האם יש לו אתר אינטרנט, שבעזרתו תוכל להתרשם ולהכיר אותו טוב יותר? ראו כאן, רשימת אורולוגים מומלצים שתמצאו במרפאת אורומדיק.

סיכום

מרפאת אורומדיק היא מרפאה פרטית מובילה בתחום האורולוגיה, אשר מיישמת שיטות טיפול מתקדמות. המרפאה מספקת שירותים איכותיים, בכל תחומי המשנה של עולם רפואי זה. באורומדיק יעמדו לרשותכם רופאים אורולוגים מומלצים מהשורה הראשונה וצוות אדמיניסטרטיבי רב ניסיון. יחד, הם ילוו אתכם, לכל אורך האבחון והטיפול.

לקביעת פגישת ייעוץ התקשרו אלינו בטלפון 03-7645160 או השאירו פרטים באתר.

צרו קשר לתיאום תור

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם