שטיפות לשלפוחית השתן

טיפול לגידולים שיטחיים של שלפוחית השתן

הטיפול העיקרי בגידולים שיטחיים של שלפוחית השתן הוא כריתת הגידול בשלמות. עם זאת, גידולים אלה נוטים לחזור (השנות). טיפול בשטיפות לשלפוחית הוכח כמסייע להקטנת הסיכוי לחזרת הגידול והצורך בניתוח נוסף לכריתת גידולים מכיס השתן במקרה של השנות. באורומדיק אנו מציעים את כל סוגי הטיפול בשטיפות לשלפוחית בזמינות מיידית, באיכות מקצועית גבוהה עם כל היתרונות של הרפואה הפרטית:

 • הטיפול בשטיפות באורומדיק ניתן על-ידי רופא.
 • גמישות מיירבית בקביעת מועדי הטיפול.
 • שמירה מירבית על פרטיות המטופל במהלך הטיפול.
 • מתן כל סוגי השטיפות, על-פי קביעת הרופא המפנה:
  1. MMC – מיטומיצין C
  2. BCG
  3. SYNERGO – שטיפות מיטומיצין C עם חימום לשלפוחית
 • קשר רציף ומעקב אחר מהלך הטיפול לאורך כל הדרך.

מהם הגידולים השיטחיים של שלפוחית השתן?

הגידולים השיטחיים של שלפוחית השתן הם גידולים ממאירים שטרם העמיקו ופלשו אל מעבר לשלפוחית. הטיפול העיקרי בסרטן שלפוחית השתן בשלב השיטחי הוא ניתוח TURBT – כריתת הגידול בשיטה אנדוסקופית, ללא פתיחת בטן, דרך צינור השתן (השופכה).

סרטן שלפוחית השתן הוא הרביעי בשכיחותו מתוך הגידולים הסרטניים בגברים והשמיני בשכיחותו מתוך הגידולים הממאירים בנשים. הסימן העיקרי להופעת גידול ממאיר השלפוחית השתן הוא דימום בעת מתן השתן (המטוריה). כ- 80% ממקרי סרטן שלפוחית השתן מאובחנים בשלב של גידול שיטחי שאינו פולשני.

מהו הטיפול בשטיפות לשלפוחית?

הטיפול בשטיפות לשלפוחית הוא טיפול הניתן לאחר הניתוח לכריתת הגידולים השיטחיים מהשלפוחית ומטרתו להוריד את הסיכון לחזרה (השנות) של המחלה או להתקדמות המחלה. לאחר הניתוח בהתאם לתשובה הפתולוגית מבצע הרופא האורולוג הערכה של הסיכוי לחזרה והתקדמות של המחלה וקובע האם יש צורך בשטיפות לשלפוחית ואת סוג השטיפות המועדף. בגידולים שטחיים המוערכים כבעלי רמת סיכון בינונית ובינונית גבוהה מומלץ שילוב של טיפול משלים בשטיפה תוך שלפוחיתית.

הטיפול בשטיפות מבוסס על עיקרון אימונולוגי – הפעלת מערכת החיסון ללחום בתאי הגידול (שטיפות BCG) או על עיקרון כימי – נזק ישיר לתאי הגידול הסרטניים (שטיפות MMC).


מהי שיטת סינרגו (SYNERGO) לשטיפות שלפוחית השתן?

"סינרגו" הינה טכנולוגיה יחודית, פרי פיתוח ישראלי, המשלבת חימום מקומי של דופן כיס השתן (היפרתרמיה) עם שטיפה מחזורית בו זמנית של מיטומיצין.

מערכת ה"סינרגו" מחממת את דופן השלפוחית על ידי אנטנה המשדרת גלי מיקרוגל (Radio Frequency). האנטנה משולבת בתוך קטטר דרכו מוזלפת הכמותרפיה לכיס השתן. האנרגיה המפוזרת מהאנטנה גורמת חימום  אחיד ומבוקר של דופן שלפוחית השתן.

בקרה על החימום מושגת בעזרת חמישה חיישני טמפרטורה, המפוזרים לאורך הקטטר ומשדרים את נתוניהם באופן רציף למערכת הבקרה. הטכנולוגיה מאפשרת התאמת טמפרטורה באופן אידאלי למצבו המשתנה של המטופל לאורך כל הטיפול.

 

מתי כדאי לשקול טיפול בסינרגו?

קיימות שתי אפשרויות טיפול ב"סינרגו", זאת בהתאם למאפייני סרטן השלפוחית והעדפת המטופל:

 1. טיפול מניעתי – מיועד למטופלים לאחר כריתת גידול מלאה וכשלון טיפול קודם בשטיפות ללא חימום השלפוחית.
 2. טיפול אבלטיבי – מיועד להסובלים מגידול נרחב, שאינו ניתן לכריתה מלאה או לכאלה שמצבם הבריאותי אינו מאפשר לעבור ניתוח לכריתת הגידולים משלפוחית השתן.

לפרטים ולייעוץ בדיסקרטיות מלאה, התקשר לטלפון: 03-7645160 או צור קשר באמצעות הטופס

שיתוף:

ממרכז הידע שלנו

מרפאת אורומדיק כוללת מגוון רחב של פתרונות רפואיים בעולם הכירורגיה האורולוגית:

המומחים שלנו

צרו קשר
צרו קשר לתיאום תור

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם